Smary i żele poślizgowe VOLTA do wciągania i układania kabli

Smary i żele poślizgowe do układania kabli energetycznych w przepustach

Żel-Smar poślizgowy VOLTA GEL do kabli energetycznych.

Żel-Smar poślizgowy VOLTA GEL pakowany jest w wiadrach o pojemności 25 kg, nazywany żelem, smarem poślizgowym lub smarowidłem. Najlepszej klasy żel poślizgowy VOLTA GEL do wciągania, układania kabli energetycznych w przepustach kablowych, po przewiercie lub przecisku rurą PE, PCV, PEHD.

Jesteśmy bezpośrednim importerem producenta smaru poślizgowego VOLTA GEL. Bardzo wydajny i sprawdzający się w każdych warunkach, nie spada z kabla, trwale przylega podczas operacji wciągania kabli. Żel poślizgowy VOLTA GEL, zmniejsza tarcie, zwiększa poślizg kabla, zabezpiecza przed uszkodzeniem zewnętrzną powłokę kabla, zabezpiecza przed przetarciem się zewnętrznej powłoki kabla, wspomaga i przyśpiesza bezpieczne wciąganie kabli w przepusty.

Zastosowanie:

- do budowy linii kablowych, kable średniego i wysokiego napięcia,

- do wciągania światłowodów.

Żel VOLTA jest BIODEGRADOWALNY, co oznacza że nie ma negatywnego wpływu na środowisko, wody gruntowe, glebę, nie wywołuje alergii u pracowników, co jest bardzo ważne dla ludzi pracujących ze smarem oraz dla inwestora.

Nie ma żadnego wpływu na kabel, jego powłokę.

W naszej ofercie posiadamy smary i żele poślizgowe do układania, wciągania kabli energetycznych.
Smary i żele poślizgowe bardzo ułatwiają wciąganie kabli w przepusty, zmniejszają tarcie, zwiększają poślizg kabla w rurze przepustowej, za czym idzie ułatwiają wciąganie kabla przez wciągarkę kablową.
Dzięki zastosowaniu smarów i żeli można użyć mniejszej siły wciągającej przy operacji układania kabla w przepustach. Jest to bardzo ważne gdy na trasie kablowej mamy dużo przepustów w rurach oraz zakrętów.

Wszystkie nasze produkty są oczywiście BIODEGRADOWALNE czyli nie maja ujemnego wpływu na środowisko, izolacje i kabel oraz są bezpieczne dla instalatorów.

Parametry techniczne: 
VOLTA GEL -żel poślizgowy do wciągania kabli energetycznych w rury PE, PEHD, PCV i inne
Opakowania
5 kg
15 kg
25 kg